KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388266
nr 1738 8266
Gerda Höglund
(1878-1973), Sverige
Oljemålning, Flickporträtt. Signerad. Olja på duk, 40x33 cm, yttermått inklusive ram: 51x44 cm
Kondition: skadad duk
Gerda Höglund, svensk bildkonstnär född 1878, död 1973.
måndag 10 november 2025
kl 20:36:25
Gerda Höglund
Läs mer om Gerda Höglund