KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388266

nr 1738 8266

Gerda Höglund

(1878-1973), Sverige

Oljemålning, Flickporträtt. Signerad. Olja på duk, 40x33 cm, yttermått inklusive ram: 51x44 cm

Kondition: skadad duk

Gerda Höglund, svensk bildkonstnär född 1878, död 1973.

måndag 10 november 2025
kl 20:36:25

Gerda Höglund

Läs mer om Gerda Höglund